Повідомлення про те, що відомий виконавець імпровізаційної музики Сергій Лєтов дасть концерт у Львові, виглядало на фантастику, однак виявилося правдою, що підтвердила – координаційна функція міського управління культури – нульова. До такого висновку дійшов кореспондент ЗІКу, побувавши на виступі тріо у складі Сергія Лєтова, Юрія Яремчука та Марка Токаря, який дали свій концерт у Золотій залі Львівського музею етнографії та художнього промислу
Липень 15 2008
56-річний російський музикант Сергей Лєтов, що грає на сопрано-, тенор- та баритон-саксофонах, а також на бас-кларнеті, флейтах (зокрема, альтовій та піколо), етнічних дерев’яних духових та інструментах власного винаходу, прибув до Львова проїздом із фестивалю в Криму на запрошення друзів, котрі, окрім джазової, полюбляють й імпровізаційну музику.
Львів’яни Марко Токар та Юрій Яремчук апробували зал Етнографічного музею на просп. Свободи, 15 іще торік, помузикувавши у ньому для свого й публічного задоволення. Акустичні параметри приміщення з дерев’яними панелями та паркетною підлогою їм дуже заімпонували: «Воно звучить, як гарний контрабас», – зізнався басист Марко Токар, який виступав …босим. А саксофоніст Юрій Яремчук додав, що на оренду залу музикантам не доводиться витрачатися, адже вони «користуються» родинними зв’язками: у цьому музеї працює професор Людмила Булгакова – сваха Яремчука. «Нам приємно збирати шанувальників імпровізаційної музики у цьому чудовому залі, приємно грати для людей які смакують цю музику так як і ми, виконавці. Ці виступи не мають комерційного характеру, а радше креативний», – запевнив Юрій Яремчук.
Сергій Лєтов розповів, що зустрічався у спільному музикуванні із львів’янами і раніше, під час їхніх приїздів до Москви і на різних європейських фестивалях. Після одного такого фестивалю в Сімферополі, йому захотілося відвідати Львів, подивитися місто, пограти із друзями. Сьогодні, у вівторок, Сергій Лєтов від’їжджає до Києва.
«Шкода, але у Львові зараз нема можливості, звучати саме такій – імпровізаційній музиці, нема конкретного місця, де можна було б зосередити зусилля у цьому напрямку.», – сказав Марко Токар. А Юрій Яремчик підтвердив, що оскільки така музика не може бути фоном для корпоративів, то відповідно її побутування у Львові обмежене, на відміну від інших європейських міст, де існує безліч відповідних фестивалів для неї.
«Зараз ми їдемо на фестиваль до Ярослав у складі тріо разом із Клаусом Кьогелем, там нас запрошують і платять нормальний гонорар, а тут ніхто не запрошує, нікому ми тут не потрібні, окрім фестивалю «Джаз без». Більше пропозиції виходіть від нас, аніж від якоїсь сторони, що запрошує. Якщо буде конкретна підтримка, то, звісно, будуть і тут проекти. До Львова ж можна через нас контакти запрошувати прекрасних музикантів, світових зірок! Їм треба просто оплатити подорож і вони гратимуть у Львові! Щойно ми повернулися із Німеччини, де брали участь у фестивалі духовної музики, концерти якого відбувалися в костелах і кірхах. Надзвичайна атмосфера! На таких фестивалях – наше місце. Хотілося, щоб щось подібне було й у нас», – розповів Юрій Яремчук.
Довідка ЗІКу.
Сергій Лєтов – імпровізатор, засновник музичного видання «Пентаграма», робить мастеринг компакт-дисків. Працював із численними групами та музикантами, зокрема із своїм братом Єгором та його гуртом «Гражданская Оборона», Сергієм Курьохіним і його проектом «Поп-механика» та багатьма іншими. Писав музику до фільмів, брав участь у кінозйомках. Автор музики до вистав театру на Таганці, МХАТ та інших театрів у Москві, Італії, Австрії..
1985 року заснував духовий ансамбль ТРИ”О”, в якому грали Аркадій Шилклопер (валторна), Аркадій Кириченко (туба, евфоніум, бас-труба, вокал), Олександр Алєксандров (фагот), Юрій Парфьонов (труба, альт-горн). ТРИ”О” виступав на всіх джазових фестивалях СРСР, а також у Європі та США. Від 1984 Сергій Лєтов грає та здійснює записи з рок-групами «Акваріум», «Центр», «ДК», «Алиса», «ДДТ», «Доктор», «Весёлые картинки», «Ночной проспект», «Атональный синдром», «Земля и небо», «Мягкие звери и Иван Соколовский», «Андрей Панов («Свинья») и его АУ», «Умка и Броневичок», «Overdrive», «Рада и терновник», «Московское время», «Егор Летов и Гражданская Оборона», «Олег Гаркуша и Михаил Коловский», Фьодор Чистяков тощо.
Виступав із такими письменниками, як Дмитро Пріговым, Лев Рубінштейн, Ніна Садур, Андрій Бітов, Ерккі Лаппалайнен, Мішель Бельбек та іншими.
http://zik.com.ua/ua/news/2008/07/15/143461